Pompy wzmacniaczowe BHDT?

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
ibizpl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2013, 13:59
Lokalizacja: Polska

Pompy wzmacniaczowe BHDT?

#1

Post napisał: ibizpl » 02 lut 2013, 11:52

Witam,

podczas poszukiwań odpowiedniej dla nas maszyny zwrócono mi uwagę na tego producenta:
http://en.bhdt.at/produkte/hochdruckpum ... lschneiden
Naoglądałem się trochę i naczytałem na temat tych bardziej znanych u nas producentów jak KMT, Streamline czy Jet Edge, ale nie spotkałem się z pompami BHDT w żadnej z europejskich ofert na maszynę z pompą wzmacniaczową, co jest ciekawe bo to europejski producent.

Może ktoś zetknął się z tymi produktami i może coś na ich temat powiedzieć?

( już znalazłem jeden wątek na forum na temat maszyn STM z tymi pompami, ale nic konkretnego jak zwykle nikt tam nie napisał )

Pozdrawiam

ibizpl



Tagi:


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 2

#2

Post napisał: www.kimla.pl_ » 02 lut 2013, 14:55

Ta firma pompy do waterjetów produkuje trochę przy okazji produkcji dla przemysłu chemicznego i nie jest to ich główny produkt.
Niewiele ich zrobili więc i ich nie widać. Poza tym są bardzo przekombinowane, części nietypowe więc tylko się da je kupić u nich.
We wzmacniaczu części jest ponad 2 razy tyle co w Accustream.


Autor tematu
ibizpl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2013, 13:59
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: ibizpl » 02 lut 2013, 15:12

Akurat doświadczenie firmy w takich branżach jak przemysł petrochemiczny czy energetyka to raczej na plus i nie ma znaczenia że to nie jest ich główny produkt. Co do części to kluczowe będą ceny i częstotliwość ich wymian - dostępność skoro producent europejski nie powinna być problemem.

Pytałem bo być może ktoś zetknął się z tymi pompami i może powiedzieć coś konkretnego nt awaryjności czy kosztów części zamiennych. Słyszałem bardzo pochwalną opinię na ich temat i próbuję to zweryfikować.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 02 lut 2013, 16:14

z częściami nie ma problemu, np: http://www.htsolutions.pl/index.php?opt ... =215&lang=

i kilku innych.
Ogólnie pompy bezawaryjne, wiadomo części eksploatacyjne (ale to chyba standard ;-))
W uk chwalone, jakiś szczegółów mogę się dowiedzieć ale tylko z firm uk. Nowego jeta planujemy zakupić w maju, czerwcu czyli temat dla mnie powraca co 2 lata (tak jak zakładaliśmy, gdzie ta recesja? ;-))


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 2

#5

Post napisał: www.kimla.pl_ » 02 lut 2013, 22:18

Na tej stronie wypisali chyba wszystkie marki jakie do głowy im przyszły.
Poza tym poniżej napisali, że mieli na myśli raczej części do głowic niż do pomp :)

Jaka recesja???
To nie recesja tylko klęska, tyle że urodzaju. :)
Tyle maszyn w kolejce jeszcze nie było.

No chyba że to tylko my tyle sprzedajemy, a innym stoi... to znaczy leży.


piterrr20
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: ja to znam?

#6

Post napisał: piterrr20 » 03 lut 2013, 17:03

Co do pomp BHDT miałem okazję pracować na "pseudo" maszynie firmy STM (5 osi). Pompa jest rewelacyjna. Co prawda pracowałem na niej tylko 1,5 roku, a pompa była nowa. Oprócz wymiany uszczelnień i filtrów nic w ciągu tego okresu czasu nie musieliśmy robić. Zaś co do samej maszyny, to kompletna porażka, a serwis "nie istnieje". Maszynę można kupić w Firmie ABH Trześniewski z Warszawy: www.abh.com.pl , a producentem jest austriacka firma STM: www.stm.at

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to zapraszam na priv, bo nie mam zamiaru więcej oczerniać konkurencji pana Kimli.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”