Kimla - Omax - Flow

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
dexter1977
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2011, 15:58
Lokalizacja: dolnośląskie

Kimla - Omax - Flow

#1

Post napisał: dexter1977 » 11 lut 2011, 08:53

Drodzy Forumowicze,
Co polecacie jeżeli chodzi o wybór WaterJet'a spośród ww. firmy?
WaterJet ma być wykorzystywany do cięcia płytek stalowych oraz aluminium do max grubości 15mm w produkcji niskoseryjnej. Pomóżcie ale proszę o obiektywne informacje.



Tagi:


www.kimla.pl
Posty w temacie: 22

#2

Post napisał: www.kimla.pl » 12 lut 2011, 20:41

Zamień Flow z Omax'em, reszta tak jak napisałeś. :grin:


Autor tematu
dexter1977
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2011, 15:58
Lokalizacja: dolnośląskie

#3

Post napisał: dexter1977 » 14 lut 2011, 08:49

He, he - kolega raczej stronniczy... ;)


www.kimla.pl
Posty w temacie: 22

#4

Post napisał: www.kimla.pl » 14 lut 2011, 22:41

No co ty. :grin:

Flow drogi w zakupie, Omax w eksploatacji.
Natomiast maszyny waterjet Kimla są atrakcyjne w zakupie i najtańsze w eksploatacji.
Można porównać samemu. Najlepiej poprosić o ceny części użytkowników maszyn tych firm ponieważ sprzedawcy najczęściej zaniżają ceny części przed zakupem, a potem są często niemiłe niespodzianki.


Autor tematu
dexter1977
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2011, 15:58
Lokalizacja: dolnośląskie

#5

Post napisał: dexter1977 » 15 lut 2011, 09:57

www.kimla.pl pisze:No co ty. :grin:

Flow drogi w zakupie, Omax w eksploatacji.
Natomiast maszyny waterjet Kimla są atrakcyjne w zakupie i najtańsze w eksploatacji.
Można porównać samemu. Najlepiej poprosić o ceny części użytkowników maszyn tych firm ponieważ sprzedawcy najczęściej zaniżają ceny części przed zakupem, a potem są często niemiłe niespodzianki.
Kolego - czy wyślesz mi jakieś namiary, gdzie mógłbym popytać o ceny części zamiennych, które najczęściej wymagają wymiany? I może mógłbyś wskazać mi kilka takich pozycji, o które mam pytać. Faktycznie chyba masz rację, że zakup maszyny to nie wszystko.

Mój mail: [email protected]


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#6

Post napisał: numerek » 15 lut 2011, 13:02

witam

no cóż maszyn Kimla nie widziałem więc się wypowiadać na ich temat nie moge
nie widziałem bo zapytanie o wodę zostało zignorowane więc ....

ok do rzeczy

flow maszyna droga i .... bardzo dobra widziałem pomacałem i gdyby nie to że zmieniłem zamiar to zakupiłbym flow'a

omax - również drogi - trochę inna filozofia budowy maszyny - znam kilku uzytkowników i jakoś nie narzekają mniejsze zużycie prądu ze względu na pompę

częsci .. cóż części na podobnym poziomie cenowym - niestety wszystko kosztuje

nie wiem po ile częśc eksploatacyjne ma Kimla ale nie wydaje mi się aby odstawały od średniej .. no chyba że są z plasteliny :)


jak pisałem zmieniłem zamiar co do maszyny ale byłem "prawie" zdecydowany na Flow i tego prodycenta bym polecał
no wiadomo że od zasobności portfela zależy zakup ale jeśli ma być dobra to ....


www.kimla.pl
Posty w temacie: 22

#7

Post napisał: www.kimla.pl » 16 lut 2011, 00:59

Szanowni Koledzy,

Proszę bardzo:

Zestaw naprawczy wysokiego ciśnienia cena:

Kimla 115 USD
Omax 800 USD
do pompy UDHE 650 USD
Flow -nie znam ceny

Dlaczego są takie różnice?
Poniewaz maszyny Kimla są produkowane w Polsce a firma Kimla jest przedstawicielem Accustream w Polsce i ma fabryczne ceny części zamiennych.

Inne firmy na polskim rynku to pośrednicy sprzedający urządzenia firm składaczy.
Tak to jest na zachodzie, że większośc firm nie wiele sama produkuje ale tym samym każda maszyna musi dać zarobić kilkudziesięciu poddostawcom.

Producent części (taki jak np. Accustream) sprzeda część producentowi pompy, ten sprzeda ją producentowi maszyny, ten z kolei sprzeda dystrybutorowui maszyny w Polsce, który sprzeda część serwisantowi, który przyjedzie ją wymienić.
Prosze się więc nie dziwić tym różnicom.

Jeszcze jest inna kwestia dotycząca zakupu. Maszyna jest tyle warta za ile ją sprzedał producent. Dustryputor dołoży 30% ale to wartości maszyny nie podniesie, a cene i owszem. Takich drogoch maszyn zaawansowanych technologicznie nie powinno sie kupować od handlarzy ponieważ nie dość że musimy zapłacić znacznie więcej to i kompetencje serwisu są mierne. Nie można porównywać serwisu firmowego producenta do serwisu firmy handlowej, która wysłała na tygodniowe szkolenie pracownika.
Nie zapominajmy również że dystrybutorzy bardzo dobrze sobie żyją właśnie z serwisu ponieważ przy zaawansowanych technologiach klient nie ma alternatywy -płaci i płacze.

Poza tym w przypadku kłopotów producent może być znacznie bardziej elastyczny dla swojego klienta niż sprzedawca, który jest całkowicie uzależniony od decyzji producenta maszyny który nie znając specyfiki przypadku może nawet niechcący zrobić krzywdę klientowi, który się na pewno zrazi i kolejnej takiej maszyny nie kupi.


Autor tematu
dexter1977
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2011, 15:58
Lokalizacja: dolnośląskie

#8

Post napisał: dexter1977 » 18 lut 2011, 15:49

No kolego to jesteście 7x tańsi :)
Coś jest na rzeczy z tym co mówisz, że pośrednicy dodają prowizję.

A co z tym Flow? Wypowiesz się? To Twoja konkurencja chyba jakaś.

Byłem na ich stronie - wygląda obiecująco. Piszą, że we wszystkim są pierwsi a inni ich gonią. Ty ich gonisz Kimla?

No i jeden z forumowiczów napisał, że są drodzy - Ty nie piszesz ceny. To prawda?

JA


www.kimla.pl
Posty w temacie: 22

#9

Post napisał: www.kimla.pl » 19 lut 2011, 00:10

Po prostu nie znam ceny tych części w firmie Flow. Nie będę wymyślał. Klienci mi mówili że są drodzy więc też to słyszałem. Może ktoś się na ten temat wypowie kto zna cenę części Flow.

Ja tylko mogę powiedzieć, że maszyny Flow w zakupie są bardzo drogie -te produkowane w USA. Niestety firma Flow na mniej świadomych rynkach zaczęła sprzedawać Chińczyki pod swoją nazwą, inaczej nie mieli by najmniejszych szans na generowanie istotnej sprzedaży.
Ale jak to w takich sytuacjach bywa cierpi na końcu klient.

Czy są konkurencją? Na pewno są, ale w Polsce trudno wygrać pośrednikowi z producentem jeśli chodzi o cenę sprzedaży, części i serwisu.

Awatar użytkownika

kali77
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 121
Rejestracja: 29 sty 2009, 14:44
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

serwis waterjet...

#10

Post napisał: kali77 » 27 lut 2011, 16:39

Jeszcze jest inna kwestia dotycząca zakupu. Maszyna jest tyle warta za ile ją sprzedał producent. Dustryputor dołoży 30% ale to wartości maszyny nie podniesie, a cene i owszem. Takich drogoch maszyn zaawansowanych technologicznie nie powinno sie kupować od handlarzy ponieważ nie dość że musimy zapłacić znacznie więcej to i kompetencje serwisu są mierne.
Tu kolega się myli z procentami... dystrybutor dokłada 40%, a nie 30%... akurat to wiem... dlatego tak bardzo są chętni w robieniu upustów i dokładaniu akcesoriów dodatkowych, bo mają z czego upuszczać... Handlowcy oczywiście, nie właściciele firm dealerskich... Widziałem to na własne oczy... on i tak dostanie dużą premię za sprzedaż, więc co mu tam zależy... firma i tak sobie to odbije później na częściach i serwisie...

Kupujcie u pośredników. Polecam... he he he :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”