Jaki soft?

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
ibizpl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2013, 13:59
Lokalizacja: Polska

Jaki soft?

#1

Post napisał: ibizpl » 14 kwie 2013, 09:25

Witam wszystkich,

Zakupiliśmy używana maszynę w UE i przed nami organizacja transportu, poniewaź zakup nie obejmuje licencji Bysoftu, w maszynie będzie tylko orginalny cam MMC, rozglądamy się za dobrym oprogramowaniem za ludzkie pieniądze..
Na rynku trochę tych programów jest, rozpietość cenowa ogromna, będę wdzięczny za Wasze opinie, szczególnie kogoś kto ma porównanie i miał okazję pracować na kilku programach.

Na razie bierzemy pod uwagę wrykrysa ze względu na normalną cenę. Będziemy ciąć usługowo, więc funkcje związane z produkcją wielkoseryjną nie są kluczowe.
Pytanie tylko czy z wrykrysem będzie się dało obsługiwać wygodnie dodatkowe wyposażenie maszyny jak obrotnica do cięcia rur?

Jak wyglądają orientacyjnie ceny pozostałych programów?
Wrykrys to wydatek ok 6500 zł.

EDIT: Zapomniałem dodać że maszyna ma 2 głowice.



Tagi:


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Post napisał: Sigma-nest » 14 kwie 2013, 20:34

Witam,

Jeżeli chodzi o nas (SigmaNest) to mamy w Polsce kilka uruchomień na używanych maszynach Bystronica.

będziecie ciąć usługowo ale materiał wasz czy klienta ?
Co z kosztorysowaniem usług ?

Sigma-Nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 14 kwie 2013, 21:25

hm ... to coś o ok 50% taniej od wrykrysa o NERON.
Jest w PL i dobre wsparcie
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
ibizpl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2013, 13:59
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: ibizpl » 14 kwie 2013, 21:53

Sigma-nest pisze:Witam,

Jeżeli chodzi o nas (SigmaNest) to mamy w Polsce kilka uruchomień na używanych maszynach Bystronica.

będziecie ciąć usługowo ale materiał wasz czy klienta ?
Co z kosztorysowaniem usług ?

Sigma-Nest
Blachę na pewno będziemy mieli na stanie bo na to jest sporo zleceń, z innymi materiałami zobaczymy za jakiś czas co warto mieć " na już"
Moduł kosztorysowania na pewno się przyda jak będzie - a jak nie będzie to dobre makro w excelu też załatwi sprawę.
Bardziej mnie interesuje obsługa dodatkowej osi w obrotnicy i wiertła do przebić przy głowicy :)

No i koszty - nie musi to być najtańszy na świecie soft, ale jak mam dopłacić extra parę tys to za konkretną funkcjonalność której tańsza konkurencja nie ma a wiem że będzie mi potrzebna i nie da się jej dorobić w 5 min w Excelu.
Dlatego nie borę na razie pod uwagę pakietu Bysoftu Bystronica bo mnie najzwyczajniej na świecie na niego nie stać.

Do "kandydatów" dopisałem sobie IGEMSa, jest 2x droższy od Wrykrysa ale bardzo intuicyjny, obsługuje wiele głowic i wiertło, bardzo rozbudowane funkcje parametrów maszyny ( w Wrykrysie nie mogę znaleźć żadnych ustawień ).
Ma fajne moduły wspomagające cięcie kafelek, rozet, kosztorysowanie - w usługach może się przydać - nie wiem tylko jak z obsługą obrotnicy.

Lanteka nie widziałem na oczy jeszcze, ceny też nie znam, ale IGEMs to już i tak przekroczony sporo budżet, więc nic droższego nie wchodzi w grę.

Sigma-nest, to poproszę o ofertę, tutaj lub na priva, jak ci wygodniej - demo tez by się przydało.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2013, 22:10 przez ibizpl, łącznie zmieniany 1 raz.


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Post napisał: Sigma-nest » 14 kwie 2013, 22:08

Witam,

Obsługa wiertła to nie problem gorzej z obrotnicą do rur - gdyż taki moduł trochę kosztuje.
A napisz jaki to obrotnik tzn.: jakiej średnicy rury można tam montować.

Sigma-Nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......


Autor tematu
ibizpl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2013, 13:59
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: ibizpl » 14 kwie 2013, 22:16

Maszyna jeszcze u starego właściciela, dopiero organizujemy transport, cała dokumentacja maszyny w biurze i jak na złość w języku Goethego, coś kojarzę z pamięci że średnica do 300 mm na pewno - może być więcej - nie odpowiem w tej chwili.

Sigma - liczę na dobrą ofertę na priva z opcją obrotnicy :)


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Post napisał: Sigma-nest » 14 kwie 2013, 22:48

Na PW wysłałem Ci kilka pytań.

Sigma-Nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#8

Post napisał: andryjan » 24 kwie 2013, 18:36

Niestety jeżeli podana cena WRYKRYSA to już dosyć wysoki próg dla kolegi to ciężko będzie cokolwiek dobrać z dobrego oprogramowania przy założonych wymaganiach.

Nie oszukujmy się - licencje profesjonalnych oprogramowań do nowych maszyn często za kilkaset tys. złotych też "swoje" kosztować muszą, póki co nie ma osobnych cen "używanych" licencji dla używanych maszyn.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


Autor tematu
ibizpl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 19
Rejestracja: 18 sty 2013, 13:59
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: ibizpl » 25 kwie 2013, 07:25

Wcale nie napisałem że Wrykrys to za wysokie progi tylko że jak coś ma kosztować więcej to chcę wiedzieć za co konkretnie mam dopłacić. Dla mnie pułap 5500 Eur za goły program bez nestingu i obsługi urządzeń w maszynie mija się z celem. W tej cenie można mieć np Igemsa z przyzwoitymi modułami.

Co do cen dobrego softu, zgadzam się że musi kosztować, ale za 10 czy 11 tys eur oczekiwałbym pełnej bezproblemowej obsługi kilku głowic, wiertarki, obrotnicy i gospodarki magazynowej bo tyle kosztuje pełny pakiet Bysoftu 6.8 Bystronica.

A co do rynku używanych licencji, to niewielki ale chyba jednak jest bo właśnie otrzymałem ciekawą ofertę.


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#10

Post napisał: numerek » 25 kwie 2013, 10:01

co kosztuje 5500 tyś ? wrykrys ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”