Wymiarowanie - sprawdzenie + pomoc

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
reckos
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Wymiarowanie - sprawdzenie + pomoc

#1

Post napisał: reckos » 21 sty 2011, 11:42

Błagam, pomóżcie z wymiarowaniem :(


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:


Zdolny1989
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 141
Rejestracja: 30 lip 2009, 22:56
Lokalizacja: Podkarpacie

#2

Post napisał: Zdolny1989 » 21 sty 2011, 18:35

tak na szybko zrobione. źle nie rysujesz ale czasem zastanów sie od jakiej bazy wymiarujesz i jaki wymiar jest ważniejszy. co do ostatniego rysunku to nie wiem czy musisz dokładnie z wymiarować to połączenie czy nie można po prostu napisać nakretka M10 PN-/M-*** i śrube i podkładkę tak samo. Ale widze że to pewnie na studia rysujesz więc pewnie wykładowca sobie umyśli coś nie praktycznego i trzeba tak narysować.


Obrazek

Obrazek


DarkKnight
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 74
Rejestracja: 19 mar 2010, 13:41
Lokalizacja: POL.

#3

Post napisał: DarkKnight » 21 sty 2011, 18:38

Też coś dodam , i już masz praktycznie wszystko zrobione, gdy popatrzysz na te 5 rysunków :wink: (A ogólnie to zajrzyj do Paprocki Krzysztof - Rysunek Techniczny, Rys. tech. masz. - Dobrzanski Tadeusz, Tadeusz Lewandowski - Rysunek techniczny dla mechaników)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pomogłem? - kliknij niżej :)


Autor tematu
reckos
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:32
Lokalizacja: Sosnowiec

#4

Post napisał: reckos » 21 sty 2011, 19:41

no właśnie mam to na poniedziałek oddać na studia wykładowcy na ćwiczenia , jak chociaz jeden rysunek bedzie źle to mnie wywali...jest bardzo dokładny i o byle co sie pluje... za byle co potrafi skreślić cały rysunek... uczyłem się tego ale moje umiejętności z grafiki inzynierskiej juz dawno przestały wystarczać...


do tego pierwszego rysunku nie dodałeś za dużo wymiarow ? [to było rzutowanie przedmiotu w jak najmniejszej liczbie rzutow] - ostatni sie przyczepił że nie stosuje zasady grupowania wymiarów...


DarkKnight
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 74
Rejestracja: 19 mar 2010, 13:41
Lokalizacja: POL.

#5

Post napisał: DarkKnight » 23 sty 2011, 04:38

do tego pierwszego rysunku nie dodałeś za dużo wymiarow ? [to było rzutowanie przedmiotu w jak najmniejszej liczbie rzutów]
Tak!! ,owszem jest on w najmniejszej liczbie rzutów, bo w trzech :wink: . A wymiarów jest w sam raz. No i trzeba tak to wymiarować, żeby pokazać długość , szerokość i wysokość owego przedmiotu , a jak coś ominiesz ,to cie wykładowca może zjj....eść :razz:
Pomogłem? - kliknij niżej :)


kubuuss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 167
Rejestracja: 14 cze 2007, 08:06
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: kubuuss » 23 sty 2011, 15:24

zad środkowe.
Załączniki
zad2.doc
(137.5 KiB) Pobrany 314 razy


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#7

Post napisał: upadły_mnich » 23 sty 2011, 15:43

w tym pierwszym rysunku są niestety błędy
Szerokości rowka na głównym rzucie brak za to 2 wymiary są powielone. Prawdopodobnie Dark za daleko przesunał jeden z wymiarów.
A wykladowca może sie doczepić do:
- wymiarowania od linii przerywanej zwlaszcza, że na innym rzucie krawędź jest ładnie widoczna.
- wymiary dotyczace jednego "obiektu" umieszcza sie koło siebie np jak wymiarujesz rowek centralny na głównym rzucie to podajesz: jego szerokość, głębokość i odległość od bazy. W tej chwili wymiary sa dośc przypadkowo porozrzucane na różnych rzutach
- wymiary umieszczasz tam gdzie sa najbardziej czytelne tu masz j/w.


domisia_91
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2011, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

#8

Post napisał: domisia_91 » 25 sty 2011, 23:44

Obrazek

witam mam podobny problem jak założyciel wątku. w linku jest rysunek wykonawczy rzut z dołu i przekrój części (według mnie to tuleja ale nie znam się) chciałaby dowiedzieć się czy mam wszystkie potrzebne wymiary i czy jakiś nie mam za dużo. Które łuki muszę zwymiarować z tego co przeczytałam nie wymiaruje się łuków powstałych czy obróbce tak?
no i muszę określić chropowatość- w których miejscach według mnie w otworze bo tam może współpracować wał i powierzchnia w której znajdują się nagwintowane otwory?
Mam nadzieje, że skan będzie choć trochę widoczny mam zdjęcia tej części ale mam problem z podłączeniem telefonu pod laptopa więc dodam je jutro.
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”