Wymiarowanie + rozpoznanie części

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Look-e
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2011, 15:21
Lokalizacja: Konin

Wymiarowanie + rozpoznanie części

#1

Post napisał: Look-e » 19 wrz 2011, 22:41

Witam,
Mam mały problem z wymiarowaniem dwóch rysunków. Wiele wymiarów już jest, ale kilka brakuje, a nie jestem pewien gdzie i jak. Jeżeli ktoś jest dobroduszny to błagam o pomoc ;]
1- Bęben http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 001fn.jpg/
2- ślimak http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 003zc.jpg/

Do tego zostało mi jeszcze jedno zadanie. Dostałem połowę rysunku czegoś i dwie części do narysowania oznaczone numerami 1 i 2. Muszę narysować je oddzielnie i nazwać. 1 to pewnie ślimak - pytanie: gdzie on się kończy i zaczyna? - ale nie mam pojęcia czym jest dwójka i jaki ma kształt.
http://imageshack.us/photo/my-images/94 ... 004vg.jpg/

Wielce dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam :]



Tagi:


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#2

Post napisał: mdg » 20 wrz 2011, 07:30

Look-e pisze:1 to pewnie ślimak - pytanie: gdzie on się kończy i zaczyna? - ale nie mam pojęcia czym jest dwójka i jaki ma kształt.
1. wałek - zaczyna się z"lewej strony" wpustem, a kończy z prawej strony równo z obudową łożyska (to takie coś oznaczone "katalog...").
2. tu mam pewien dylemat, ponieważ zaznaczona jest szczelina pomiędzy korpusem a pokrywą łożyska (zaślepką), ale pewnie chodzi o to drugie, skoro masz narysować osobny rysunek wykonawczy.
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 916
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#3

Post napisał: Pneumokok » 20 wrz 2011, 09:13

mdg pisze: 2. tu mam pewien dylemat, ponieważ zaznaczona jest szczelina pomiędzy korpusem a pokrywą łożyska (zaślepką), ale pewnie chodzi o to drugie, skoro masz narysować osobny rysunek wykonawczy.
to nie może być raczej szczelina, bo w takim razie na czym opierałby się zewnętrzny pierścień łożyska? może to poprostu tulejka, która ma za zadanie podtrzymać łożysko. tak mi się wydaje...
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#4

Post napisał: mdg » 20 wrz 2011, 13:19

Pneumokok pisze:może to poprostu tulejka, która ma za zadanie podtrzymać łożysko. tak mi się wydaje...
Ano rzeczywiście, teraz ja też to widzę.
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


Autor tematu
Look-e
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2011, 15:21
Lokalizacja: Konin

#5

Post napisał: Look-e » 20 wrz 2011, 18:45

a co myślicie o tym bębnie?


robos7
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 26 lip 2011, 19:31
Lokalizacja: Mikołów

#6

Post napisał: robos7 » 20 wrz 2011, 19:55

Bęben:
Na przekroju brakuje Ci całego układu wymiarów szerokościowych. Masz zaznaczone tylko jakieś dwie grubości ścianek. Do tego brak wymiarów określających długość, średnicę i położenie tych otworów w prawej ściance.
Na tym półwidoku gdzie masz otwory w szyku to byś musiał zwymiarować kąt pod, którym mają zostać wykonane.
Jeśli o wałek chodzi to widzę, że masz dwie osie symetrii. Możesz albo ja wymazać i dodać wymiary z prawej strony, albo dorobić po prawej fazę bo na obecną chwilę ten wałek nie jest symetryczny. Tak poza tym to wygląda w miarę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”