Wymiarowanie korpusu

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
michal1881
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 28 sty 2014, 11:30
Lokalizacja: Poznań/Włocławek

Wymiarowanie korpusu

#1

Post napisał: michal1881 » 28 sty 2014, 15:38

Witam muszę zwymiarowac taki oto korpus i mam z nim troche problemów. I jak opisać te dwie rzeczy co znakiem zapytania oznaczyłem? Obrazek



Tagi:


Tequilla
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 26 sty 2014, 21:07
Lokalizacja: Radom

#2

Post napisał: Tequilla » 29 sty 2014, 03:18

Skąd to 45%? Skąd frezer będzie wiedział jaki jest rozstaw otworów? Kanałki zaznaczone nie na tym rzucie co trzeba. I dostrzegam jeszcze kilka. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. :roll:


Noodle
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 60
Rejestracja: 10 sty 2014, 14:36
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

#3

Post napisał: Noodle » 29 sty 2014, 09:03

Tequilla pisze:Skąd to 45%?
Koledze pewnie chodziło o kąt miedzy sciankami stycznymi wychodzącymi z mniejszej srednicy na duzą..
michal1881 pisze:Witam muszę zwymiarowac taki oto korpus i mam z nim troche problemów. I jak opisać te dwie rzeczy co znakiem zapytania oznaczyłem?
Korpus jest odlewany nastepnie dobiero obróbka ślusarska..
Dopisz w uwagach nad tabelką ze wszystkie niezwymiarowane promienie i pochylenia, pozostają po procesie odlewniczym zgodnie z odpowiednia norma.
Do tego symbol chropowatości.. Generalnie narysuj cokolwiek bo dokumentacja techniczna to caly dokument.
Wymiarowanie zacznij od wybrania odpowiedniej bazy i pogłębienia wymiaruj do tych baz (np od płaszczyzny dolnej..?) Ważne są rozstawy osi otworów, więc skup się na tym. Bazę przyjąłbym w otworze centralnym.
Do tego przekrój łamany idący z lewej strony (kat 45stopni w dół przez mały otwor do osi dużego i poziomo), pamiętaj, że żeber się nie kroi..
Wrzuc rysunek i się oceni co tam jeszcze brakuje...
Myślenie nie boli, w mózgu nie ma nerwów czuciowych, chyba że ktoś myśli czymś innym...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”