Rysunek modelu średniotrudnego poprawa

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
ausserbetrieb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2011, 09:58
Lokalizacja: warszawa

Rysunek modelu średniotrudnego poprawa

#1

Post napisał: ausserbetrieb » 29 paź 2011, 13:02

musze poprawic rysunek:
Obrazek

Obrazek

rozumiem tylko, że półprzekroju-półwidoku sie nieoznacza
mógłby mi ktoś pomóc? :) co jest źle ? jak mam to poprawić? :)



Tagi:


Zdolny1989
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 141
Rejestracja: 30 lip 2009, 22:56
Lokalizacja: Podkarpacie

#2

Post napisał: Zdolny1989 » 29 paź 2011, 16:36

takie wyraźne te rysunki że ja pier...


gras107
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 297
Rejestracja: 09 wrz 2011, 14:37
Lokalizacja: Zagorzyce

#3

Post napisał: gras107 » 29 paź 2011, 16:51

Nie narzekaj, mogło być gorzej. Z tego co widzie to masz czerwonym długopisem zaznaczone błędy. :roll:

Wydaję mi się że powinno być 2 przekroje, Na 1 wszystkiego nie zauważymy. I oba proste, bez przekrojów złożonych.

Na rzucie z góry masz wyrwanie co tam na nim miało być? Może na przekrojach da się to zaznaczyć? :roll:


Autor tematu
ausserbetrieb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2011, 09:58
Lokalizacja: warszawa

#4

Post napisał: ausserbetrieb » 01 lis 2011, 13:25

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

troche moze wyrazniejsze :) niestety innych nie posiadam :)
wiem, ze na czerwono sa bledy :D ale nie wiem jak je poprawic, bo to dopiero moj drugi rysunek w zyciu :) jakie 2 przekroje,, gdzie, czego nie zauwazymy? Na tym wyrwaniu ma byc ta mala dziurka?


U~
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 59
Rejestracja: 04 paź 2011, 09:38
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: U~ » 03 lis 2011, 13:55

Na rzucie w górnym lewym rogu masz źle oznaczony gwint (jeżeli to 'coś' na otworze przelotowym wewnątrz jest gwintem). Na rzucie od góry masz źle zrobiony przekrój łamany, a dokładniej ta strzałka zakreślona na czerwono powinna być skierowana grotem w lewo, a linia przerywana przechodzić centralnie przez otwór i dalej na rzucie, który ten przekrój obrazujesz musisz poprawić to co widzisz po proponowanych przeze mnie poprawkach. Jak coś rzutujesz, to staraj się na drugim rzucie przedstawić to w tej samej osi, masz to także zaznaczone, że widoki nie nakładają się jakby na siebie.



W sumie tak patrze na te twoje rzuty i to w ogóle wszystko jest jakieś dziwne. Wieczorem spróbuje coś tam narysować i załączyć.

Pozdrawiam.


EDIT:
Rysunek

Oczywiście nie sugeruj się do końca 'wymiarami' a także tym gwintem, bo nie miałem tego przedmiotu w ręku i nie mogę się mu dokładniej przyjrzeć. Idee już masz, teraz postaraj się, aby było to jakoś proporcjonalne z twoim detalem.


rradek
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2011, 20:45
Lokalizacja: Oława

#6

Post napisał: rradek » 05 lis 2011, 21:38

Witam wszystkich,
Panowie patrząc na wszystkie podpowiedzi typu kierunek strzałki i oś przez którą ma przechodzić linia przekroju przypominają mi się słowa mojego nauczyciela: jeżeli nie wiesz jak narysować wyobraź sobie że masz kawałek stali i pilnik a twoim zadaniem jest wypiłować dany detal na podstawie rysunku, który sam zrobiłeś. W moim przypadku to działa. Nie krytykuję, podsuwam kierunek myślenia.


Autor tematu
ausserbetrieb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2011, 09:58
Lokalizacja: warszawa

#7

Post napisał: ausserbetrieb » 10 lis 2011, 09:16

U~ pisze:Na rzucie w górnym lewym rogu masz źle oznaczony gwint (jeżeli to 'coś' na otworze przelotowym wewnątrz jest gwintem).
tam na pewno nie ma gwintu :)
a uklad i ilosc rzutow powinna taka byc :)

wiec nie powinno to byc cos tak skomplikowanego jak mi narysowales, ale takie proste podobno, wiec jakbys mogl mi tak narysowac to bede bardzo wdzieczna :)

[ Dodano: 2011-11-11, 15:18 ]
poprawilam ten rysunek ale nie wiem czy dobrze (glownie chodzi mi o wyrwania- nie za malo/duzo bo juz sie gubie i o przekroj- dobry?, osie?)
prosze o pomoc ! :)
Obrazek


U~
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 59
Rejestracja: 04 paź 2011, 09:38
Lokalizacja: Poznań

#8

Post napisał: U~ » 11 lis 2011, 19:07

ausserbetrieb pisze:
U~ pisze:Na rzucie w górnym lewym rogu masz źle oznaczony gwint (jeżeli to 'coś' na otworze przelotowym wewnątrz jest gwintem).
tam na pewno nie ma gwintu :)
a uklad i ilosc rzutow powinna taka byc :)

wiec nie powinno to byc cos tak skomplikowanego jak mi narysowales, ale takie proste podobno, wiec jakbys mogl mi tak narysowac to bede bardzo wdzieczna :)

[ Dodano: 2011-11-11, 15:18 ]
poprawilam ten rysunek ale nie wiem czy dobrze (glownie chodzi mi o wyrwania- nie za malo/duzo bo juz sie gubie i o przekroj- dobry?, osie?)
prosze o pomoc ! :)
Ale co mam narysować? Przecież już to zrobiłem, a domyślać się co ty chcesz na tym rysunku tak naprawdę pokazać też mi się niezbyt chce. Jeżeli uważasz, że ten otwór w środku jest jednostopniowy to jak ja mam zgadnąć, na podstawie tego co widze, czy trafiłem akurat w twój gust?

Druga sprawa to tak się zastanawiam co ty właściwie rysujesz? Na górnym rzucie pokazujesz otwór a na dolnym linia przekroju nawet przez niego nie przechodzi. Jakieś dziwne rozciągnięcia i inne cuda.

Dostałaś gotowy rysunek, chcesz, aby środkowy otwór był jednostopniowy to popraw moje rzuty, aby dojść do takiej postaci i koniec. A nie, że liczba rzutów się nie zgadza. Rysowałem to , co widzę na zdjęciach. A tam, gdzie miałem wątpliwości, to je przedstawiłem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”