Prosze o szybkie sprawdzenie rysunku sprężyny

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
goonzo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 09 sty 2010, 23:14
Lokalizacja: Polska

Prosze o szybkie sprawdzenie rysunku sprężyny

#1

Post napisał: goonzo » 27 sty 2010, 23:41

Czy dobrze narysowałem sprężynę naciskową o liczbie 6,5 zwojów???

Czy może ten drugi rysunek jest poprawny??

czy ten trzeci gdzie poprawiłem na dłuższą część początek sprężyny



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 28 sty 2010, 17:35

Stawiam na 2 i 3, jeśli zżynasz z dowolnej książki do rysunku, nie da się pomylić.
poprzednia wypowiedź użytkownika Bri pisze:A na elektrodzie ci nie umieją pomóc?
Ostatnio zmieniony 29 sty 2010, 06:45 przez Bri, łącznie zmieniany 3 razy.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#3

Post napisał: kendy » 28 sty 2010, 22:39

Bri pisze:A na elektrodzie ci nie umieją pomóc?
Jak mnie wku.... takie madrale co to zamiast pomoc potrafia tylko tak 'po polsku' pr***ierdolic albo chociaz uszczypnac !!!
Jak kolego Bri nie jestes w stanie pomoc, a jedynie zablysnac swoja watpliwej jakosci 'ynteligencja' to morda w kubel (po mesku, bo tu raczej same chlopy i nie bede bulke przez bibulke).

Ale w jednym mnie utwierdziles - zwojow mozgowych masz zdecydowanie mniej niz ilosc zwojow u kolegi w sprezynie.

Zygac sie chce jak sie czyta takie 'polskie' odpowiedzi do pytan ludzi ktorzy po prostu pytaja.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#4

Post napisał: CNCRob » 28 sty 2010, 23:11


może to w czymś pomoże.

swoją drogą popieram kolegę kendy, bo chłopaczek w końcu jako jeden z nielicznych na forum przyłożył się do zadania i sam coś zrobił a przyjdzie taki matoł jeden z drugim i jeszcze dowalić musi.

[ Dodano: 2010-01-28, 23:14 ]
i tu masz kilka sprężyn:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2010-01-28, 23:19 ]
a znając życie to kolega goonzo, robi to zapewne do technikum? ja również coś takiego przerabiałem, po oddaniu rysunku dostałem kolejne zadanie abym zrobił do niej pełne obliczenia, więc może Ciebie również to czeka. Jeśli tak to przyda ci się taki programik do sprawdzenia rozwiązań:

ale poszukać musisz go sobie sam bo mi się gdzieś zapodział.

[ Dodano: 2010-01-28, 23:22 ]
a tu trochę dokładniej widać:
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#5

Post napisał: Bri » 29 sty 2010, 06:35

kendy pisze:
Bri pisze:A na elektrodzie ci nie umieją pomóc?
Jak mnie wku.... takie madrale co to zamiast pomoc potrafia tylko tak 'po polsku' pr***ierdolic albo chociaz uszczypnac !!!
Jak kolego Bri nie jestes w stanie pomoc, a jedynie zablysnac swoja watpliwej jakosci 'ynteligencja' to morda w kubel (po mesku, bo tu raczej same chlopy i nie bede bulke przez bibulke).

Ale w jednym mnie utwierdziles - zwojow mozgowych masz zdecydowanie mniej niz ilosc zwojow u kolegi w sprezynie.

Zygac sie chce jak sie czyta takie 'polskie' odpowiedzi do pytan ludzi ktorzy po prostu pytaja.
Akurat mistrzu dedukcji, pomagałem gonzowi przy poprzednim temacie więc wsadź se krytykę mojej postawy tak głęboko w 4 litery żebym nie mógł jej już pogłębić swoim roboczym obuwiem z metalowym podnoskiem - zrozumiałeś? Tak - to dobrze, nie - twoja strata.
No powiedziałbym ci coś więcej od serca ale nie będę się do rynsztoku zniżał. Wracaj na swoją choinkę z której się zerwałeś.

Draco - kiedy przeszedłeś na druga stronę barykady? ;) (z szacunku dla twojego stażu tego "matoła" puszczę ci płazem, ale żeby mi to było ostatni raz)

Widzę że młody człek działa na dwa fora to czemu tylko my mamy mu pomagać? Zresztą przerysowanie jakiejkolwiek sprężyny z jakiejkolwiek książki czy konkretnego obrazka w sieci nie jest żadną filozofią, nie ma nic do kombinowania i nie ma się przy czym pomylić. Gonzo na pewno ma głowę na karku.

Ale ok żeby nikogo nie bulwersować już się poprawiam.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”