Kłady, przekroje - Pomoc dla świeżaka

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
cyberain
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2017, 19:44
Lokalizacja: Kraków

Kłady, przekroje - Pomoc dla świeżaka

#1

Post napisał: cyberain » 08 sty 2017, 20:18

Witam wszystkich użytkowników, zwracam się do Was z pewnym problemem, pewnie banalnym patrząc na rysunki, ale pewne kwestie są dla mnie aktualnie jak czarna magia.
Po trochę powierzchownym przeczytaniu działów Dobrzańskiego na temat kładów i przekrojów coś udało mi się narysować.

1. Kłady

Na rysunku poniżej narysowałem trzy kłady, czwartego niestety nie narysowałem, bo nie wiem skąd wziąć wymiar zaznaczony czerwoną strzałką? Chyba że jest on niepotrzebny dla tego kładu?:)

Obrazek

2. Przekroje

Na rysunkach poniżej ćwierćprzekrój rury kołnierzowej
Obrazek

Dorysowałem do niej ćwierćwidok, czy aby na pewno dobrze?
Obrazek

Oraz pólwidok półprzekrój w rzucie bocznym prawym z zaznaczeniem krawędzi niewidocznych, tego nie jestem pewien czy dobrze
Obrazek

Jestem świeży w tym temacie i chciałem Was prosić o sprawdzenie i korektę tych rysunków :)



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: Kłady, przekroje - Pomoc dla świeżaka

#2

Post napisał: peritus » 08 sty 2017, 22:25

cyberain pisze:Po trochę powierzchownym przeczytaniu działów Dobrzańskiego na temat kładów i przekrojów coś udało mi się narysować...
1. Kłady... narysowałem trzy kłady
2. Przekroje... ćwierćprzekrój ... ćwierćwidok
Kład C-C jest błędny.

Ciekawe gdzie kolega trochę powierzchniowo przeczytał o ćwierćprzekrojach i ćwierćwidokach, która norma PN EN ISO rysunku technicznego o tym mówi :?:
( jak wiadomo rysunek techniczny maszynowy jest w 100% znormalizowany w PN EN ISO )

Półwidok i półprzekrój również jest błędny.

Poprawnych, zgodnych z zasadami i normami rysunku technicznego korekt tych rysunków może dokonać tylko ich autor :razz:


Autor tematu
cyberain
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2017, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: cyberain » 09 sty 2017, 06:30

To mnie dobiłeś :P Tyle błędów:/ Mogę poprosić o jakieś wskazówki z tym kładem C-C i tym rzutem prawym bocznym tej rury?:)


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#4

Post napisał: peritus » 09 sty 2017, 07:46

cyberain pisze:To mnie dobiłeś :P Tyle błędów
To co podaję o błędach, to właśnie pomoc i wskazówki dla autora tych rysunków. :razz:
A błędów jest więcej....np. kładów miejscowych przesuniętych na osi kładu się nie oznacza literami, kreskowanie kładów (wykonanych na tym samym datalu) wykonuje się w tym samym kierunku a nie w przeciwnych kierunkach, brak kładu na osi w miejscu "d" ...itd,itp.

Trzeba dogłębnie studiować dane tematy w różnych żródłach(w tym w normach!) i poprawić błędy ( "trening czyni mistrza!" ).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”