Kład i przekrój cząstkowy

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
wojtasik6
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2011, 21:42
Lokalizacja: Polska

Kład i przekrój cząstkowy

#1

Post napisał: wojtasik6 » 07 maja 2011, 12:25

Witam!
Mam taki problem z tym gdyż- narysowałem tak jak mi się wydaje być powinno (polecenie- wykorzystująć przekrój cząstkowy i kłąd przedstawić przedmiot za pomocą rzutów prostokątnych) lecz facet powiedział mi że tam jak jest to zakończenie tego mostka po lewej stronie nie wiadomo czy tam jest półokrąg czy linia prosta. I mam to niby przestawić za pomocą rzutu pomocniczego- no i właśnie tu mam problem gdyż nie wiem jak mam to zrobić i gdzie na arkuszu mam ten rzut umieścić, który by pokazywał charakter tej końcówki.
Any ideas?

Obrazek

Obrazek



Tagi:


jabu74
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:22
Lokalizacja: Kozia Wólka

#2

Post napisał: jabu74 » 11 maja 2011, 00:42

jezeli chodzi o ten mostek to ja bym zrobil czesciowe wyrwanie w rzucie od gory tak by pokazac ten polokrag bo faktycznie on tam moze byc (technologicznie od freza ktorym robi sie ten rowek co jest pod spodem)

jak sie dodaje wieksze obrazki bo nie dam rady ? pokazalbym co brakuje na rzutach


Autor tematu
wojtasik6
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2011, 21:42
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: wojtasik6 » 11 maja 2011, 20:48

Zrobiłem coś takiego- no i facet mi to pokreślił. Powiedział, że rzut główny ma byc odwrócony (kłady też się obracają?) i wtedy widok z góry ukaże charakter drążenia. Zrobiłem tam półokrąg i wyrwanie ( drugi rysunek ) Nie wiem, czy teraz może być to?

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”