Wyciągnięcie okręgu o zmiennej średnicy


Autor tematu
mandragor
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2010, 20:18
Lokalizacja: Złotów

Wyciągnięcie okręgu o zmiennej średnicy

#1

Post napisał: mandragor » 09 cze 2014, 20:52

Witam wszystkich!

Chcę zrobić wyciągnięcie po splajnie, który jest zrobiony na szkicu 3D, widocznym na załączonym zdjęciu, pomiędzy szkicem o średnicy 30mm, płaszczyzna na którym on jest znajduje się pod kątem względem osi Z, a szkicem przy podstawie płytki o średnicy 40mm (różna średnica na początku i na końcu więc będzie się ona liniowo zwiększać).

[center]Obrazek[/center]

Próbowałem wykorzystać 2 metody, żeby uzyskać to co bez problemu zrobiłem w SolidWorksie, ale za każdym razem coś nie pasowało...
Oto wzór na bazie którego próbuje zrobić model w Catii
[center]Obrazek
[/center]
Metoda Multi-Sections surface- występuje tu widoczne za screenie zwężenie w okolicach środka "rury" a nie o to mi chodzi tylko o liniowe zwiększanie się średnicy.

[center]Obrazek
[/center]
Metoda Sweep surface- liniowo zmienia się średnica (o to mi właśnie chodzi), ale po przycięciu (Trim) odstających części nie wiem jak wydłużyć pozostałe (szparki) do płaszczyzny (szkicu). Może tutaj jakąś porada jak ją wydłużyć (wyciągnąć tą powierzchnię)?

[center]Obrazek[/center]

Chciałbym użytkowników poprosić o pomoc (ew. tutorial gdzie taką informację można znaleźć) jak zrobić wyciągnięcie modelu powierzchniowego pomiędzy tymi 2 płaszczyznami (w szkicu są okręgi o różnych średnicach)Załączam również plik... Może komuś, kto wie jak to zrobić, pomoże.
http://uploaded.net/file/ob3r38gt
albo
http://www.sendspace.com/file/0gda2s



Tagi:


karoln
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 18 gru 2012, 18:10
Lokalizacja: wschodnia Polska

#2

Post napisał: karoln » 10 cze 2014, 22:06

Jeśli chodzi o polecenie sweep, to przy definicji krzywej prowadzącej, przy obu punktach krańcowych mozesz zaznaczyc opcje stycznosci do wektora normalnego płaszczyzny przez którą przechodzi dany punkt. Pytanie tylko czy kształt powierzchni wynikowej sweep bedzie Cie pózniej satysfakcjonowal


amnon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 343
Rejestracja: 04 mar 2007, 20:36
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: amnon » 19 cze 2014, 10:55

Witam,

A dlczego chcesz to wykonać w module GSD a nie w Part?

Pozdrawiam
Amnon

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Catia”