Catia V5 - Kopiowanie części


Autor tematu
svarti
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2014, 07:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Catia V5 - Kopiowanie części

#1

Post napisał: svarti » 01 wrz 2014, 08:00

Witam wszystkich. Potrzebuję zrobić (moduł part assembly) kilka kopii jednej części ale przy zachowaniu pewnych warunków:

1. "partbody" musi być wspólne - czyli jeśli dokonam zmiany wymiarów, itp. ta zmiana dokona się automatycznie na wszystkich kopiach.

2. jedyna różnica w kopiach to jest ich różne rozmieszczenie na złożeniówce.

Przykładem takich elementów mogą być koła w samochodzie - są identyczne ale rozmieszczone w różnych miejscach.

Jeśli wkleję kopię części do produktu to w menu produktu nieaktywne są opcje związane z przesuwaniem jego - nie wiem dlaczego (aktywne jest odbicie lustrzanie - ale to nie jest dla mnie rozwiązanie).

Zrobienie niezależnej kopii (paste special) jest bezsensu, ponieważ edycja części będzie wymagać zmian na wszystkich skopiowanych elementach.

Macie jakiś pomysł jak to "ugryść"?



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 01 wrz 2014, 10:45

Może czegoś nie rozumiem, ale dla mnie należy wstawić ten sam element do złożenia tyle razy ile trzeba w miejscy którym potrzeba.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
svarti
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2014, 07:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Post napisał: svarti » 02 wrz 2014, 07:11

Udało mi się znaleźć taką opcję. Nazywa się ona: FAST MULTI INSTANTIATION i znajduję się w menu: INSERT (skrót: CTRL + D)

Przesuwanie części:
Należy zaznaczyć produkt (tak aby zmienił kolor na niebieski na drzewku), a następnie używać opcji do przesuwania, pasowania itp. Catia automatycznie na podstawie zaznaczonych punktów/linii/powierzchni będzie przesuwać odpowiednie części.

Temat można zamknąć. Pisałem sam do siebie...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Catia”