Szyk szkicu kołowy/prostokątny


Autor tematu
wirtualnyjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 404
Rejestracja: 09 paź 2012, 14:08
Lokalizacja: PL

Szyk szkicu kołowy/prostokątny

#1

Post napisał: wirtualnyjan » 09 gru 2015, 21:49

Witam,

nie potrafię zastosować szyku w solidedge. Jest on dla mnie mało logiczny. Wybieram prostokątny, określam prostokąt, ilość elementów, mogę nawet wybrać że w pewnych miejscach nie będzie elementu (w szyku) ale jak wybrać sam zarys? W szyk wchodzą mi same środki okręgów, zamiast okręgi. Potem muszę sam sobie wstawić okręgi w te środki (czyli w sumie same kropki) w szyku. O co w tym chodzi?

Pozdrawiam



Tagi:


robmit
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2012, 09:31
Lokalizacja: czeladz

#2

Post napisał: robmit » 11 gru 2015, 12:39

Nie bardzo rozumiem co chcesz zrobić. Szyki w SE są bardzo proste. Zakładam że chodzi o 3d. Może napisz co masz i co chcesz uzyskać.

1. Tworzysz prostokąt powiedzmy 300x150 a w nim otwór fi15. Wybierasz szyk, zaznaczasz operację otworu, rysujesz szyk jaki cię interesuje i zaznaczasz to co chcesz. Na koniec "zakończ" i koniec roboty.

2. W przypadku złożeń, najpierw tworzysz szkic w którym rysujesz od razu szyk. Wychodzisz i następnie wybierasz szyk. Zaznaczasz element, który chcesz ustawić wg szyku, zaznaczasz szkic dwa razy i zakończ. Jeżeli chcesz ustawić element wg innego elementy (np śruba w płytce z 5 otworami) to zamiast szkicu zaznaczasz element z szykiem, wybierasz szyk a następnie element początkowy i zakończ. Koniec roboty.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”