Solid Edge ST6 - Elementy złożenia są nieaktywne


Autor tematu
to3k
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:19
Lokalizacja: Lublin

Solid Edge ST6 - Elementy złożenia są nieaktywne

#1

Post napisał: to3k » 04 lis 2014, 11:21

Witam,
częścią mojej pracy inżynierskiej jest wykonanie modelu 3D projektu, który realizuję. Postanowiłem wykonać go w SE ST6. Wszystko szło pięknie, aż w pewnym momencie zauważyłem, że większość elementów z drzewa złożenia jest nieaktywna (szara ikonka). Teraz kiedy chcę cokolwiek zrobić związanego z tymi elementami muszę najpierw odnaleźć je w drzewie, a potem aktywować. Podejrzewałem, że to może być jakieś zabezpieczenie przed zużyciem zbyt dużej ilości RAMu, które aktywuje się po przekroczeniu pewnej liczby elementów z złożeniu. Da się to jakoś wyłączyć? Mam komputer z dużą ilością RAMu i takie limity nie są mi potrzebne, a są bardzo uciążliwe.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: piocam » 06 lis 2014, 13:26

Witam

Sprawa o któej mówisz ma na celu przyspieszenie wczytywania złożeń do SE, nie ma to bezpośrednio nic wspólnego z RAM-em. W celu wyłączenia:
* Wybierz Otwórz, zaznacz złożenie
* Aktywne stanie się polecenie Opcje, przejdź do niego
* Będzie tam zakładka Aktywacja części, powinny być trzy opcje możliwe do wyboru: Uaktywnij wszystkie, Dezaktywuj wszystkie, Ostatnio zapisane. Wybierz jedną z nich i powinno być OK.

Ps.

Jeżeli chcesz szybko aktywować wszystkie pliki, kliknij PPM w drzewie na nazwę głównego złożenia i z menu wybierz Uaktywnij i powinno być OK :)
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”