Solid Edge ST, FlexLm i Win7


Autor tematu
robmit
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2012, 09:31
Lokalizacja: czeladz

Solid Edge ST, FlexLm i Win7

#1

Post napisał: robmit » 29 lis 2012, 10:04

Witam

Problem instalacji SE ST na windows 7 byl poruszany wielokrotnie nie tylko na tym forum i nie ma z tym zadnych problemow. Opor jaki ja napotkalem to zmuszenie SE do legalnej pracy na win 7. Na win xp nie ma problemow z uruchomieniem. Instalacja SE, Flex License Manager, sterowniki do sentinela, 5 min na konfiguracje i wszystko smiga. Na win 7 juz nie che mimo ze wszystkie ustawienia sa dokladnie takie same (host id, licencja itd.) Zostala zakupiona nawo stacja graficzna i chcialbym wykorzystac pelna moc obliczeniowa. Na chwile obecna wszystko dziala na windows xp mode pobranym ze strony MS ale praca przy 25 i wiecej elementach w zlozeniu mija sie z celem. Dodatkowo przy tworzeniu zlozen za kazdym razem po kliknieciu mysza nastepuje obrot elementu jak po nacisnieciu funkcji "przelacz". Przy probie obrotu czy tez przesuniecia ekranu jest podobnie i prawie za kazdym razem trzeba wychodzic z funkcji by czlowiek mogl cokolwiek zrobi.

Czytalem manual do FlexLm ale duzo mi to nie pomoglo. Blad dotyczy w zmiennych srodowiskowych i nie bardzo wiem jak to ustawic i przypisac wartosci do LM_BINDING_AGENT.
9:08:54 (lmgrd) Rereading license file... Requested from XXX@MR
9:08:54 (lmgrd) Reread: Started sedemon (pid 4780) 9:08:54 (lmgrd) Done rereading
9:08:54 (lmgrd) ...Finished rereading
9:08:59 (lmgrd) sedemon exited with status 53 (Incorrect value for the environment variable LM_BINDING_AGENT)
9:08:59 (lmgrd) No feature will be served.



Tagi:

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: piocam » 29 lis 2012, 14:49

Witam serdecznie.

Z tego co pokazujesz to grubsza sprawa. Zgłoś się do swojego dostawcy oprogramowania, powinni Ci pomóc nawet jak nie jesteś na opiece. Co możesz sprawdzić:
*Sterowniki do klucza masz najnowsze, pobrane ze strony, czy wgrywałeś inne?
*Pewnie masz konto administratora, ale spróbuj kliknąć PPM na FlemLM-a i z menu kontekstowego wybierz Uruchom jako administrator.
*Rozumiem iż serwer licencji też instalowałeś "stary" znaczy się z ST, bo takiej wersji używasz? Jeżeli tak problem może być tutaj.
*Spróbuj zainstalować serwer licencji na kompie z XP przez sieć pobierz licencję.

Daj znać czy coś pomogło jak nie będziemy szukać dalej.
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#3

Post napisał: clubber84 » 29 lis 2012, 18:47

Witam,

jeśli taki błąd występuje tylko na Windows 7, to problemem może być sam przebieg instalacji aplikacji.
Żeby dobrze zainstalować jakąkolwiek aplikację na Windows 7 (jeśli nie ma wsparcia na ten system), trzeba uaktywnić kilka funkcji systemowych.

Po pierwsze:
- klikamy na plik instalacyjny aplikacji PPM i wybieramy "Właściwości"
- potem zakładkę "Zgodność" i tam uaktywniamy funkcję:
"Uruchom ten program w trybie zgodności z:" i wybieramy z listy rozwijalnej:
Windows XP (Service Pack 3)
- następnie przechodzimy na dół okienka i uaktywniamy funkcję:
"Uruchom ten program jako administrator".
Teraz możemy przystąpić do instalacji programu.

Po drugie:
- tą samą drogę trzeba wykonać dla ikonki aplikacji, którą klikamy w celu uruchomienia aplikacji już zainstalowanej.

Jeśli to nie pomoże, a także porada Kolegi wyżej, to niestety będzie Kolega musiał zgłosić się do wsparcia technicznego Solid'a.

Pozdrawiam


Autor tematu
robmit
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2012, 09:31
Lokalizacja: czeladz

#4

Post napisał: robmit » 29 lis 2012, 20:39

Teraz dopiero zauwazylem ze nie dopisalem iz SE to wersja 32 bit a win 7 to 64bit pro. Jezeli chodzi o kwestie sterownikow do pena to sa to sterowniki z plytki ST4 64bit, podobnie FlexLM. Przy probie instalacji z wersji ST Flex wywalal ze aplikacja nie jest przeznaczona dla tego systemu nawet po ustawieniu trybu zgodnosci z XP SP3. Sterowniki zainstalowaly sie normalnie.

Co do supportu solida to nie wiem czy cos da. Subskrypcja nie byla przedluzana od momentu kupna programu wiec generalnie nie musza mi odpowiadac. Z tego co widze to program byl chyba kupowany w GM System.

Jutro bede kombinowac i zobaczymy co z tego bedzie.

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: piocam » 30 lis 2012, 14:02

Czy dobrze rozumiem:
Posiadasz wersję ST i zainstalowałeś wersję LMTool-sa z wersji ST4, tak? Jak możesz to podziel się logiem, ewentualnie podeślij go na maila.
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Autor tematu
robmit
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2012, 09:31
Lokalizacja: czeladz

#6

Post napisał: robmit » 30 lis 2012, 23:26

Problem zostal rozwiazany a przynajmniej tak mi sie wydaje. Potwierdzenie bedzie w poniedzialek jak przetestuje to na komputerze w robocie bo na razie dzialalo u mnie w domu na wirtualnej maszynie.

Problem lezal calkowicie w innym miejscu i wydaje mi sie, ze nie ma to nic wspolnego z ustawieniami w windowsie.

Sprawa wyglada tak. Plikiem, ktory odpowiada za uruchomienie serwera licencji w SE ST jest "sedemon.exe". Jezeli przyjrzymy sie jak wyglada licencja to mozna zauwazyc, ze w paru miejscach sa odwolania do "sedemon". Poniewaz FlexLM z ST nie da sie zainstalowac na Win7 dlatego tez zaopatrzylem sie w wersje z ST4 64bit razem ze sterownikami do sentinela aby wszystko bylo zgodne z Win7. Jezeli popatrzymy do katalogu FlexLM z ST4 to zauwazymy, ze nie ma tam pliku "sedemon.exe" i to mnie zmylilo bo plik ten dogrywalem co przy probie uruchomienia powodowalo wlasnie problem z LM_BINDING_AGENT. Cos mnie dzisiaj tknelo i porownalem FlexLM z ST i ST4. Okazuje sie ze plikiem odpowiedzialnem za uruchomienie serwera nie jest juz "sedemon.exe" a "selmd.exe". Jak juz wczesniej wspomnialem w licencji sa odwolania do "sedemon", ktore zamienilem na "selmd". Wyedytowana licencje zgralem tam gdzie potrzeba i wszystko sie uruchomilo. Testowalem kilka razy i jest OK. Dziala legalnie.

Ostatecznie wykorzystalem:
- FlexLM - wersja z SE ST 64 bit
- sterowniki do sentinala v7.5.7, pobrane ze strony
- na kilku plikach ustawilem "uruchom ten program jako administrator" tak dla pewnosci

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#7

Post napisał: clubber84 » 01 gru 2012, 15:07

No, proszę, sam bym nie wpadł na to, że problem będzie leżał w interpretacji licencji po stronie aplikacji i to jeszcze ze zmianą nazwy pliku wykonywalnego w kolejnej edycji.
W końcu bym się poddał i skontaktował z działem technicznym.
Tylko pogratulować zaciętości i cierpliwości w szukaniu rozwiązania.

Pozdrawiam


Autor tematu
robmit
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2012, 09:31
Lokalizacja: czeladz

#8

Post napisał: robmit » 05 gru 2012, 12:50

Tak jak napisalem w poscie wyzej wszystko dziala. Sprawdzalem jeszcze czy zamiast edycji licencji wystarczy zmiana pliku wykonywalnego ale wywalalo bledy.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze szef chyba zdecyduje sie chyba na zakup ST5.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”