Solid edge i NX - polityka firmy


Autor tematu
Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Solid edge i NX - polityka firmy

#1

Post napisał: Mrozik » 21 gru 2010, 09:39

Witam, tak mnie zastanawia dlaczego siemens prowadzi dwa projekty na raz tj st3 i nx.

Dzisiaj widziałem film:


I uważam że jest to jedno z lepszych narzędzi edycyjnych jakie można było wprowadzic do programów inżynierskich. Tego typu sposób modelowania znany mi jest z 3ds maxa i zawsze dziwiłem się dlaczego nie ma go w Solid edge.

I tu pojawia się pytanie:

Dlaczego wprowadzają coś do NX a nie wprowadzają tego do st3?

Czy są jakieś szanse na to, żeby freeform modeling pojawił się w solid edge?



Tagi:


yoyer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 441
Rejestracja: 07 sie 2005, 18:22
Lokalizacja: WLKP

#2

Post napisał: yoyer » 21 gru 2010, 12:46

No niby tak. Ale, z tego co wiem IDEAS chyba juz nie bedzie rozwijany i na jego miejsce ma wejsc SE. NX to polka wyzej. Nie wiem dokladnie jaka ma polityke ;)
Hooah!


Autor tematu
Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Post napisał: Mrozik » 21 gru 2010, 17:37

SE na miejsce IDEAS'a? Conajmniej mnie to dziwi bo musieli by dołożyć do SE kupe modułów. Ideas wg mnie jest idiotyczny w kontekście rysowania, modelowania, edycji itp ale nie wyobrażam sobie przeniesienia jego możliwości na sE


yoyer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 441
Rejestracja: 07 sie 2005, 18:22
Lokalizacja: WLKP

#4

Post napisał: yoyer » 21 gru 2010, 21:17

No dalbym sobie reke uciac, ze na seminarium mowili iz IDEAS z czasem pojdzie w zapomnienie... chyba, ze sam to wymyslilem ;)
Musislabys popytac u jakiegos resellera...
Hooah!

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#5

Post napisał: nxcam » 22 gru 2010, 10:42

to co widzisz na filmach:
1)
2)
3) polska: wersja filmu

to powierzchnie typu X-form (praca na izoparametrycznych liniach itp)

- jest to połączenie dynamicznego modelowania powierzchniowego z synchronous technology - operacje są zapisywane w drzewku historii i są edytowalne
- powierzchnie X-form wchodzą w skład większego pakietu Shape Studio służącego do stylizacji przeznaczonego bardziej dla "dizjanerów"niż "inżynierów". Oprócz tego Shape Studtio ma polecenia do edycji i pracy na STL (praca na chmurach punktów itp)

Czy to będzie w Solid Edge? Modelowanie powierzchniowe w systemach typu Solid Edge, SolidWorks, Inventor spełnia raczej funkcje pomocnicze niż głowną oś modelowania.
W praktyce dopóki nie będzie w nich kontroli modelowania powierzchniowego na wyższym poziomie trudno tu raczej o tego typu rozwiązania.
Politycznie CATIA czy NX nie będą robić sobie mocnej własnej konkurencji w postaci Solidów :) co nie znaczy że podstawowe tego typu narzędzie się tam nie pojawią...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”