Pochylenie nieregularnej ścianki w SE I NX

Awatar użytkownika

Autor tematu
pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

Pochylenie nieregularnej ścianki w SE I NX

#1

Post napisał: pasierbo » 20 gru 2011, 17:16

Witam,
Mam problem z pochyleniem ścianek wycięć widocznych na załączonym obrazku. Czy jest to możliwe w jakiś sposób w Solid Edge ST4? Usłyszałem od pewnej osoby opinie że w NX-ie da się zrobić takie pochylenie bez problemu i Z tego powodu Solid Edge jest do bani bo się najprawdopodobniej nie da. Niestety osoba ta nie chciała mi powiedzieć w jaki sposób takie pochylenia robi się w NX-ie. Jeśli ktoś ma pomysł jak to zrobić w jednym albo w drugim programie to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: piocam » 20 gru 2011, 18:14

Witam.

Które ścianki chcesz pochylić tylko dno czy pionowe też? Jak ma być wartość pochylenia czy ma ono być zbieżne czy .... jak widzisz jest sporo pytań jak możesz podziel się modelem może być zapisany w formacie pośrednim. Jak nie da się w SE znam ludzi co pomogą w NX :)
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"

Awatar użytkownika

Autor tematu
pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: pasierbo » 20 gru 2011, 19:14

Obrazek
Powierzchnia czerwona to umówmy się dno wycięcia. Zielona to ścianka wycięcia. Kąt pomiędzy tymi powierzchniami w każdym miejscu jest równy 90stopni, a ja chciałbym żeby ścianka była pochylona na zewnątrz wycięcia. Np. chciałbym żeby pomiędzy dnem wcięcia a ścianką było wszędzie 120stopni.
Pliki par i parasolid tutaj:
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=hEcvoRe5


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#4

Post napisał: Majster70 » 20 gru 2011, 21:31

Wydaje mi się, że NX jest polecenie taper przeznaczone do tego typu prac, ale dobrze działa tylko przy dosyć prostych bryłach. Także w tym wypadku, to chyba pozostaje tylko praca na powierzchniach. W razie czego gdybyście byli zainteresowani formą rozdmuchową na tą butelkę to proszę o kontakt.

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: piocam » 21 gru 2011, 08:16

Witam.

Po sprawdzeniu możliwości SE niestety nie. Jedynym sposobem to zabawa powierzchniami. :/ Co do NX-a to jest fajne polecenie znajdujące się w Wstaw/Powierzchnia Kołnierzowa/Wydłużenie według definicji. Funkcjonalność pozwala na wyciągnięcie z krawędzi, powstałej na przecięciu czerwonej i zielonej ścianki, dodanie pochylenia. Później to już tylko zamień ścianki i gotowe :) jak będziesz chciał daj znać a przerobie Ci ten model.

Pozdrawiam
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”