MAteriały szkoleniowe do Solid Edge ST5


Autor tematu
Fafal_83
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2013, 14:06
Lokalizacja: Polska

MAteriały szkoleniowe do Solid Edge ST5

#1

Post napisał: Fafal_83 » 10 mar 2013, 18:47

Witam poszukuje materiałów szkoleniowych do Solid Edge ST5. Zaczynam naukę tego oprogramowania praktycznie od początku (projektowałem ale do tychczas nie zetknołem się z Solid Edge) i chciałbym się nauczyć poprawnej jego obsługi, "klikając" samemu stracę dużo czasu i nie nauczę się za wiele. W sieci nie znalazłem tego za wiele cześć materiałów jest w wersji angielskiej co nie jest może nie do przeskoczenia ale stwarza pewne problemy bo korzystam z polskojęzycznej wersji programu.



Tagi:

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: piocam » 11 mar 2013, 09:04

Witam.

Co do materiałów to:
* Książka Solid Edge Synchronus Technology - więcej informacji http://www.solid-edge-st.pl/formularz/
* Blogi o Solid Edge - http://www.solid-edge-st.pl/, http://cadblog.pl/solidedgeblog_main.htm
* Materiały do każdego z modułów - http://support.industrysoftware.automat ... /SESPT.cfm

Są jeszcze strony sprzedawców, Siemensa no i to forum. Jak będziesz miał konkretny problem pisz a postaramy się pomóc.
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


3dexpert
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2010, 20:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Post napisał: 3dexpert » 22 mar 2013, 14:17



Autor tematu
Fafal_83
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2013, 14:06
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Fafal_83 » 08 kwie 2013, 22:17

Ok a więc mam konkretny problem, nie zaczynam kolejnego tematu przynajmniej na razie. Otóż jeśli to możliwe chciałbym rysować ramy "zacinane do gięcia przed spawaniem (coś w stylu nazwijmy to złożenia). Może bardziej jasne to będzie jak się zerknie na zrzuty ekranu. Chce narysować coś takiego jak na załączniku 1 aby wyglądało tak jak na załączniku 2. Na chwilę obecną wychodzą mi dwa pojedyncze elementy jak na zrzucie 1 (do utworzenia detalu używam funkcji konstrukcja ramowa itd.) co jest przekłamaniem jeśli chodzi o to co chce osiągnąć. Niby można by to było tak zostawić niemniej jednak detale po zaprojektowaniu przed złożeniem są wycinane laserem do rur i de fakto muszę przerysowywać detal jeszcze raz w odpowiednim oprogramowaniu do programowania lasera czyli wykonuję tę samą prace dwa razy co jest delikatnie mówiąc głupotą. Będę wdzięczny za każdą sugestię.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: piocam » 09 kwie 2013, 12:46

Witam.

Kolego Fafal_83, nie wiem czy o coś takiego CI chodziło, ale sprawdź Modelowanie "kolanka" w środowisku częsci blaszanych. Sądzę iż może Ci się to przydać, będziesz tylko musiał sam wyliczyć długość jaka będzie Ci potrzebna do zrobienia ramy.

O coś takiego chodziło?
"Gotowa rama"
Obrazek

"Płaska rama"
Obrazek
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Autor tematu
Fafal_83
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2013, 14:06
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: Fafal_83 » 16 kwie 2013, 11:54

Nie jest to do końca to o co mi chodziło ale sprawdzę na ile taki sposób się okaże dla mnie przydatny. No i jest mały problemik otóż Twój link mi nie działa, pojawia się komunikat "Nie posiadasz uprawnienia do podglądu szkiców." Poza tym jak rozumiem "rama" którą narysowałeś na środku jednej ze ścianek nie jest "połączona" (normalnie profilu występuję szew w przypadku rury ze szwem) co będzie stanowić pole błędu obliczeniowego. Docelowo chciałbym się pokusić o nadawanie obciążeń itd. w celu wstępnego oszacowania problemów jakie mogą się pojawić w konstrukcji. W każdym bądź razie dzięki za zainteresowanie bo widzę że Solid Edge nie jest zbyt popularnym działem :) PS Znasz może jakieś podobne miejsca w których szczególnie na początku mogę szukać pomocy?

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post napisał: piocam » 16 kwie 2013, 13:17

Witam.

Mój błąd już się poprawiam.Modelowanie "Kolanka" w środowisku części blaszanych. Co do pomocy na początku postu masz parę linków.

Abyśmy się dobrze zrozumieli, rozumiem iż chcesz wziąć gotowy profil, powiedzmy kwadratowy, i w nim powycinać "trójkąty" umożliwiające złożenie ramy, tak?
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Autor tematu
Fafal_83
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2013, 14:06
Lokalizacja: Polska

#8

Post napisał: Fafal_83 » 18 kwie 2013, 11:06

tak dokładnie o to mi chodzi. Właśnie taką mam technologię. Wycinam gotową ramę (część składowe laserem do rur i profili). Staram się tak konstruować ramy aby jak najmniej było pojedyńczych elementów i jak najwięcej takich powycinanych bo spawacz ma wtedy łatwiejsze zadanie (nie musi się tyle męczyć z "układaniem").

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#9

Post napisał: piocam » 22 kwie 2013, 14:23

Wiesz co nie wiem czy można zrobić to w jakimś CAD-ie, Zawsze możesz zrobić jako blachę kształt C-eownik i wycinać w nim i pozaginać tak jak ma to wyglądać. Zawsze będziesz mógł obliczyć długości.
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”