dokumentacja techniczna urządzenia


Autor tematu
Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dokumentacja techniczna urządzenia

#1

Post napisał: Mrozik » 28 wrz 2010, 09:59

Witam, zastanawia mnie w jaki sposób tworzycie dokumentację techniczną do projektu w solid edge.
Ja w tej chwili projektująć nazywam części, ich nazwy wpsiuję do tabelki w excelu , nadaję nr. rysunku, wpisuję jaki to materiał i jaka ilość. Następnie robię rysunki wg numerów z tabelki.

Zdaję sobie sprawę, że to dość ułomny sposób bo istnieją tabele w SE ale jakoś brak materiałów na temat tworzenia i zarządzania dokumentacją.



Tagi:

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: pasierbo » 28 wrz 2010, 22:43

To proste choć czasami czasochłonne ale naprawdę się opłaca. Gdy tworzysz jakąś część lub podzespół (moduł part asm czy sheet metal) to klikasz główny przycisk "przycisk aplikacji" w lewym górnym rogu tam wybierasz właściwości-> właściwości pliku. Tam wypełniasz najlepiej w zakładce "podsumowanie" pole "nazwa dokumentu", a w zakładce "projekt" pole "numer dokumentu". Jak to masz wypełnione w każdym pliku to potem już tylko czysta przyjemność z listy części. Na rysunku złożeniowym (moduł draft) z menu "narzędzia główne" wybierasz opcje "lista części". Klikasz dowolny rzut i ci się pojawia piękna lista części. W opcjach możesz dostosować wymiary, sortowanie, nazwy kolumn ltd. -Wszystko czego potrzebujesz. W zakładce kolumny przyporządkowujesz sobie z której rubryki opcji dokumentu lista części ma sczytywać dane do danej kolumny. No i najlepsze jest to że możesz sprzęgnąć symbole pozycji z listą części. Klikasz symbol pozycji na dowolna część na rysunku i wyświetla się jej numerek (opcja symbol pozycji- połączony z listą części). jeśli w opcjach listy części zaznaczysz "zaznacz elementy bez symbolu pozycji" to w tabelce pojawią eis gwiazdki przy numerach części nie oznaczonych na rysunku. To tak z grubsza o tej liście. To naprawdę się opłaca bo gdy coś zmieniasz czy dodajesz nową część to nie musisz nawet myśleć o tej liście, sama się edytuje. Tak samo i numerki na rysunkach. Kiedyś gdy zaczynałem to robiłem tabelkę ręcznie i pisałem ręcznie tekst - masakra i odradzam. Sory jak trochę chaotycznie ale mam nadzieje ze dojdziesz do całej reszty. Program jest dosyć intuicyjny.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”