aktualizacja rysunku po zmianach modelu...


Autor tematu
bodson
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2010, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

aktualizacja rysunku po zmianach modelu...

#1

Post napisał: bodson » 16 lip 2010, 12:15

Witam, mam problem z aktualizacja rysunku po zmianie modelu tzn. troche namieszalem bo zmienily mi sie nazwy plikow roboczy, a takze ich lokalizacja na komputerze pytanie czy moge jakoś w szkicowniku tak jak w zlozeniu podac nowa lokalizacje badz nazwe pliku aby uaktualnic wprowadzone zmiany na modelu?

Z góry dziekuje za info Pozdrawiam,
Bodson



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 16 lip 2010, 18:24

Uruchamiasz moduł View and Markup. W tym module otwierasz najlepiej zespół. Po otwarciu złożenia przechodzisz do MENEDŻER ZMIAN i tam dokonujesz wszystkich czynności związanych z przenoszeniem składników zespołu lub innych rysunków między folderami, zmianą ich nazw oraz wskazywanie aktualnego położenia pliku jeśli wcześniej, w inny sposób, został przeniesiony np. w Eksplorator Windows. Po zapisaniu Solid Edge widzi te zmiany i już nie ma problemów. Tylko ten moduł pozwala na zmiany wyżej opisane w sposób bezkonfliktowy. Nie wolno robić zmian poza Solidem bo później ich nie widzi i są problemy.
Jeśli na podstawie modelu par zrobiłeś rysunek na płaszczyźnie dft a potem model przeniosłeś do innego folderu to rysunek dft traci powiązanie z modelem. Możesz je przywrócić w wyżej opisany sposób czyli poprzez Menedżera zmian.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
bodson
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2010, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: bodson » 17 lip 2010, 21:51

Właśnie o coś takiego mi chodziło po niedzieli będę próbował jakby coś nie szło to się odezwę. Rysunek był generowany z par i zmieniłem nazwę poza SE i zgubił powiązania, a że jestem niepoprawnym użytkownikiem tego programu to sytuacja wystąpiła nie pierwszy raz i byłem ciekaw czy da się to jakoś wyprowadzić. Poza tym od nowa robić rysunki to też się mija z celem.

Dzięki pozdrawiam,
Bodson

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”