Głowica wytaczarska, wytaczadło

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
kvvasny
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2009, 11:30
Lokalizacja: Łódź

Głowica wytaczarska, wytaczadło

#1

Post napisał: kvvasny » 09 gru 2013, 11:33

Witam!

Mam pytanie co do Waszych doświadczeń z narzędziami do wytaczania. Mój problem polega na tym, że potrzebuję do swojej frezarki narzędziowej SuperMax narzędzie, którym mógłbym wykonywać otwory o dosyć dużej rozbieżności średnic (od 20 do 90 mm). Przejrzałem w Internecie sporo ofert handlowych, jednak chciałbym zapytać o opinię praktyków. Może polecicie mi coś godnego uwagi.
Potrzebuję takiej głowicy przede wszystkim do drobnych robót do wykonywania przyrządów na potrzeby mojej firmy (nie zajmuję się usługowo obróbką skrawaniem). Głównie chciałbym wykonywać otwory w stali. Częstość pracy wytaczadła wykorzystywanego u nas - myślę, że raczej z "doskoku". Oczywiście widziałem głowice do obróbki zgrubnej, ale mają dość mały zakres średnic, natomiast są głowice jak ta Darmet , które mają kusząco duży zakres tych średnic, no i rzecz jasna jeszcze można wytaczać wytaczakiem na drągu.
Podsumowując, chciałbym kupić coś porządnego, ale z drugiej strony nie chcę "wyważać otwartych drzwi" kiedy w firmie Darmet mogę taką głowicę kupić za nieduże pieniądze. Tutaj znowu mam dylemat czy może nie lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego?
Polećcie mi proszę, jakieś fajne sprzęty, z którymi pracujecie, może ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi głowicami z firmy Darmet?

Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam!



Tagi:


szuler666
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 310
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:20
Lokalizacja: szczecin/essen
Kontakt:

#2

Post napisał: szuler666 » 09 gru 2013, 13:09

No coz te głowice to raczej dla amatorow a nie do poważnej obrobki poza tym w ofercie maja wytaczaki z lutowana plytka a do takich to trzeba mieć praktykę w ostrzeniu ,jak już to podobne głowice ma niemiecki wolhopter jakość i mozliwoc doboru wielkość glowic jak i szeroka gama wytaczaków fakt cena .poza tym większość profesjonalnych wytaczadel jest modulowa wiec części do zgrubnej jak i wykaczajacej obrobki montuje się na jednym trzpieniu
szuler


Ventus
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Post napisał: Ventus » 09 gru 2013, 18:19

Temat był już poruszany wielokrotnie. Zobacz chociażby tu:
https://www.cnc.info.pl/topics66/frezar ... t47502.htm

Niestety za dobry zestaw (nie tylko samą głowicę) jeżeli to ma być sztywne, dokładne to trzeba wydać ok 4000zł.
Jakbyś miał pytania do systemu D'Andrea, to mogę pomóc.

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: rafalxfiles » 09 gru 2013, 20:02

Ja też mogę Ci powiedzieć, że to pieniądze wyrzucone w błoto..
Na te tańsze niż 4000-5000 zł to nawet nie trać czasu żeby zaglądać..


jw
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 42
Rejestracja: 11 lip 2011, 09:48
Lokalizacja: Łódź

#5

Post napisał: jw » 10 gru 2013, 15:10

Dokładnie, te tańsze pracują bardzo krótko, regulacja słaba, po pewnym krótkim czasie brak powtarzalności przy zadanym wymiarze co generuje dodatkowe pomiary w czasie szukania "mikronów i setek", dodawanie kompensacji, do tego brak sztywności i "ciągnięcie stożka" itp, sam osobiście w firmie używam obecnie d'andera na płytki i wymienne głowiczki, pracuje już dobrych kilka lat i sprawuje się wyśmienicie, poprzednio miałem też wytaczadło z d'andrea które pracowało ok. 6-7 lat, i było naprawiane kilka razy. W czasie między śmiercią pierwszego a zakupem kolejnego używałem krajowego gdzie cena to 1/4 ceny dobrego wytaczadła, wiadomo szukanie oszczędności itp. po miesiącu to wytaczadło poszło na wieczny spoczynek do szafy a zakupiłem nowe porządne.


MoldMichal
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 307
Rejestracja: 03 mar 2012, 12:04
Lokalizacja: Częstochowa

#6

Post napisał: MoldMichal » 11 gru 2013, 15:20

ja tez jade na d`andrea.. 6 rok i jeszcze nieźle się sprawuje :)
choć pomału już pora na wymiane na nowsze
Pozdrawiam Michał

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#7

Post napisał: rafalxfiles » 12 gru 2013, 19:51

Czyli do wyboru masz:
D'Andrea
Wohlhaupter
Komet,
Kaiser..
itp.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”