Wykonanie pliku STL lub IGES

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
patryk021085
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2010, 19:34
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Wykonanie pliku STL lub IGES

#1

Post napisał: patryk021085 » 19 sie 2012, 15:19

Witam. Szukam osoby która, wykona Płaskorzeźbę ze zdjęcia. W zamian za wykonanie pliku mogę zapłacić lub pomóc w wykonaniu detali. Pozdrawiam. Jeśli byłby ktoś chętny to proszę o kontakt pod 665-826-985 lub [email protected]
Ostatnio zmieniony 19 sie 2012, 21:31 przez patryk021085, łącznie zmieniany 2 razy.



Tagi:

Awatar użytkownika

Graphart
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 134
Rejestracja: 19 sie 2012, 17:41
Lokalizacja: Wadowicen

#2

Post napisał: Graphart » 19 sie 2012, 17:42

Zapodaj foto oraz szczegóły na maila [email protected]
NX CAM.
Produkcja, dystrybucja, masturbacja.


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#3

Post napisał: lajosz » 19 sie 2012, 17:46

Skoro piszesz w dziale Artcam, to dlaczego nie miałby to być plik bezpośrednio dla Artcama (.art albo .rlf) ?

Poza tym, warto jednak zamieścić to zdjęcie tu na forum bo całkiem możliwe, że jeśli mało skomplikowane, to ktoś mógłby to zrobić za darmo (np. w ramach ćwiczeń), a dodatkowo jak ktoś zobaczy zdjęcie, to od razu wie czy pisać do Ciebie na maila czy nie.
No i nie ma się co obawiać, że ktoś wykorzysta to zdjęcie bo komu (oprócz Ciebie) będzie ono potrzebne ?

No i na koniec.
Trochę płaskorzeźb w Artcamie już zrobiłem (około 30), czyli wykonanie reliefu, programu na jego podstawie, a następnie wykonanie na maszynie.


Autor tematu
patryk021085
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2010, 19:34
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

#4

Post napisał: patryk021085 » 20 sie 2012, 20:58

Chodzi mi o wykonanie relifu ( chyba to się tak nazywa) dopiero zaczynam przygodę z takimi rzeczami, a piszę w zakładce ART CAM o słyszałem że to fajny program do tego typu operacji. Jeśli będę miał STL lub IGES to sobie wciągne w ALFA CAM i będę mugł już wszystko z tym zrobić>
Chodzi mi głownie o samą twarz
Załączniki
Grześ II.rar
(4.83 MiB) Pobrany 415 razy


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#5

Post napisał: lajosz » 21 sie 2012, 18:27

@patryk021085

Twarze są jednymi z trudniejszych rzeczy do zrobienia jako płaskorzeźba, tym bardziej z jednego zdjęcia En face.
Brak profilu (tudzież od biedy rzutu izometrycznego) skutecznie utrudnia wykonanie poprawnej płaskorzeźby, płaskorzeźba wykonana z przykładowego zdjęcia będzie wyglądała w miarę poprawnie jeśli będziemy się na nią patrzeć na wprost.
Wystarczy choćby trochę popatrzeć z boku i już nie rozpoznamy kogo przedstawia lub w ogóle ciężko będzie zakwalifikować to jako twarz.

Do płaskorzeźby twarzy, najlepiej dysponować kilkoma zdjęciami tej samej osoby, czyli z przodu, z lewej, z prawej, z góry, z dołu i rzut izometryczny.


Tak czy siak, radzę zainteresować się programem Sculptris 3D (darmowy) albo ZBrush (to samo, ale z dużo większymi możliwościami i płatny) .

W Sculptris/Zbrush możesz sobie wymodelować (bardzo intuicyjnie) dowolny obiekt i zapisać go jako .OBJ
Jeśli Ci format nie pasuje, to załadujesz plik gdzieś do innego modellera i wyeksportujesz jako STL lub w innym formacie, albo przepuścisz tego .OBJ przez jakiś konwerter uzyskując potrzebny format.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”