Grawerowanie tekstu

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro
Awatar użytkownika

Autor tematu
mumin
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 576
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:44
Lokalizacja: śląsk

Grawerowanie tekstu

#1

Post napisał: mumin » 13 maja 2012, 16:05

Mam następujący problem:
Chcę wygrawerować tekst powiedzmy słowo KOT zaznaczam tekst wybieram Profilowanie wzdłuż wektora klikam oblicz i dostaje komunikat "zaznaczenie dotyczy obydwu otwartych i zamkniętych wektorów. Nie zostaną podjęte żadne kroki aby ustalić orientację wektorów" i tu zabawa się kończy. Słowa nie zawierające literek "O" "D" grawerują się bez problemów.
Pomocy



Tagi:

Awatar użytkownika

artmachining
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 331
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#2

Post napisał: artmachining » 13 maja 2012, 17:51

To znaczy, że niektóre z wektorów są otwarte. w przypadku profilowania wzdłuż wektora nie ma to znaczenia, ta informacja oznacza tylko tyle, że wektory otwarte będą obrabiane tak jak leci bez ustalania, czy to kierunek współbieżny czy przeciwbieżny.
Pozdr
Adam

Awatar użytkownika

Autor tematu
mumin
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 576
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:44
Lokalizacja: śląsk

#3

Post napisał: mumin » 13 maja 2012, 18:25

Normalnie spadłem ze stołka myślałem że program nie będzie chciał obliczyć trajektorii a on mnie tylko informował :oops: połowa niedzieli stracona na szukanie w necie rozwiązania i czytanie podręcznika a on tylko info ...

Przy okazji zapytam jeszcze o jedno po wygenerowaniu gcodu muszę usuwać ręcznie informację o szybkości wrzeciona np M3 S24000 ponieważ mach3 się sypie na tej linijce można gdzieś w artcamie zaznaczyć aby nie dodawał tej linijki ?


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#4

Post napisał: lajosz » 13 maja 2012, 19:49

Coś mi się wydaje, że Ty nie próbujesz grawerować tekstu, tylko ręcznie narysowany rysunek który wygląda jak tekst.
Powtarzam, rysunek, nie tekst.
Gdybyś wybrał w Artcamie "Utwórz tekst wektorowy" , to wtedy korzystasz z zainstalowanych w systemie czcionek, a one (z reguły) są zawsze wektorami zamkniętymi, więc takiego komunikatu nie uświadczysz.

Co do obrotów wrzeciona, to raczej nigdzie w Artcamie nie zaznaczysz żeby nie wstawiał tego kodu bo to wynika z użytego postprocesora.

Oczywiście zawsze można spróbować edytować plik postprocesora z którego korzystasz i spróbować ręcznie wyrzucić stamtąd tę linijkę.
Jak tak edytowałem posta do Homaga i ..... przyjął zmiany bez oporów, ale edycja dotyczyła tylko nazw używanych zmiennych, a nie obrotów, no i w ogóle post pod Twoją maszynę może wyglądać zupełnie inaczej.


Można również spróbować ustawić mniejszą wartość obrotów w edycji narzędzia.
Może to coś da, kto wie ?


barola
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 395
Rejestracja: 30 sty 2011, 22:34
Lokalizacja: monaghan

#5

Post napisał: barola » 13 maja 2012, 20:13

nie znam dobrze Artcama ale przy wyborze narzędzia jest możliwość ustawienia wszystkich parametrów w tym prędkość wrzeciona-jeżeli dobrze zrozumiałem pytanie

Awatar użytkownika

artmachining
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 331
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#6

Post napisał: artmachining » 13 maja 2012, 20:18

Tak jak pisze kolega lajosz, trzeba to zmienić w postprocesorze którego używasz,
pozdr
Adam

Awatar użytkownika

Autor tematu
mumin
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 576
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:44
Lokalizacja: śląsk

#7

Post napisał: mumin » 14 maja 2012, 08:08

Lajosz - używam fontów jednoliniowych stąd otwarte wektory

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”