Stół wibracyjny

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
gamblers
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: Tarnowskie G.

Stół wibracyjny

#1

Post napisał: gamblers » 20 maja 2007, 21:09

Witam wszystkich.
Czy wie ktoś gdzie można znaleźć jakiś schemat konstrukcji amatorskiej stołu wibracyjnego do zagęszczania betonu w formach.Lub podpowie jakieś rozwiązanie techniczne ,być może ktoś zbudował sam taki stół i mógłby się podzielić wiadomościami o nim.



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7586
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 20 maja 2007, 21:30

witam !! w latach 80 ubiegłego wieku robiłem z kumplami stół do pustaków . wyglądało to tak - stół z kątowników na nim forma . stół stał na sprężynach (sprężyny zamocowane do drugiego stołu do stołu ) . do stołu ( górnego ) były zamocowane dwie oprawy z łożyskami , w oprawach wałek z mimośrodem . całość napędzana silnikiem 2800 obrotów . i to chyba wszystko . łożyska siadały dość szybko - ale nie były drogie . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#3

Post napisał: Leoo » 20 maja 2007, 21:42

Do napędu możesz wykorzystać gotowe podzespoły
http://www.allegro.pl/item196949591_wib ... 0_7kw.html
Ewentualnie możesz zainwestować w kompletny sprzęt
http://www.allegro.pl/item193387747_sto ... _form.html


djsintrexo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Lublin

Stół wibracyjny

#4

Post napisał: djsintrexo » 31 paź 2007, 18:57

Ja zbudowałem taki stół wibracyjny, ostatnio był mi potrzebny do produkcji kostki brukowej no i pustaków :) muszę przyznać że jego budowa jest bardzo prosta, wystarczy tylko stół od krajzegi, bez blatu oczywiście i blacha takiej wielkości jakiej sobie zechcesz, do tego sprężyny 5 szt najlepiej 4 sprężyny z jakiejś zepsutej głowicy od traktora, ja wziąłem od popularnej trzydziestej C-330 :)) do tego jedna większa sprężyna dokładnie to około 15-20 cm długości żeby miała i żebyś nie mógł jej zgiąć w rękach przy użyciu własnej siły :)) do tego silnik, no i teraz najważniejsze nie ma sensu dawać jakiegoś dużego silnika bo to jest głupie i nie opłacalne, nie ma też sensu dawać silnika z mimośrodem bo nie można wtedy regulować wibracji aż tak dokładnie, wystarczy silnik 0,5 kw albo nawet i mniejszy, musi tylko mieć osie z obydwu stron dość długie, potrzebne to będzie do tego żeby zamontować na nich blaszki które będą podobne do trójkąta równobocznego, i wtedy w takiej blaszce o odpowiedniej wadze ( waga zależy już od nas, i od tego jakie chcemy mieć wibracje im cięższa blaszka tym większe wibracje ) wiercimy dziurę wiertarką ale tylko w jednym rogu, następnie te blaszki zakładamy na oś od silnika najlepiej po jednej i po drugiej stronie, one nie mogą się ruszać na tej osi, trzeba je zamocować na ścisło!!! potrzebne będą gumy takie od jakichś nóżek starej lodówki czy pralki 2 wystarczą. i wyłącznik do silnika też dobrze by było założyć. do tego wszystkiego oczywiście śruby ale to już najlepiej na metry kupować takie długie bo nie każdy ma taki sam stół od krajzegi. Dobra a teraz żeby było śmiesznie opis konstrukcji podam tylko zainteresowanym naprawdę budową tego stołu wibracyjnego, oczywiście będę dawał zdjęcia dla każdego zainteresowanego. Jeśli będzie jakiś chętny to proszę pisać na Gadu-Gadu: 260002 lub pisać na telefon kom: 693878114

Jak ktoś zechce to mogę podać również budowę mieszadła do betonu i innych mas lepkich
wtedy nie ma takich dużych strat w produktach i nie trzeba korzystać z betoniarki.
Mieszadło mojej konstrukcji ma zmieniane końcówki które sam robię więc końcówki mieszczą się np. w wiaderko po farbie emulsyjnej, okrągłe i w z takiego wiaderka nic nie wychlapują. Dobra jak coś to pisać
pozdrawiam narka
Młody mechanizator
djsintrexo


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#5

Post napisał: galon » 01 lis 2007, 00:29

witaj wibrator to nie problem zależy od zastosowania (do pewnych najlepiej w sexshopie kupić) ale poważnie podaj ciężar formy jej rozmiary i czas pracy albo ilość form na zmianę bo to są parametry decydujące o kosztach i nakładach jak będziemy wiedzieć co to ma robić napewno dostaniesz parę konstruktywnych rozwiązań.


wadyl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2007, 19:24
Lokalizacja: śląsk

#6

Post napisał: wadyl » 09 lis 2007, 19:43

Też bym potrzebował taki stół do kostki brukowej oraz formy. Jak go skonstruować oczywiście najtaniej:) :razz:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#7

Post napisał: skoti » 09 lis 2007, 22:06

Kiedyś pracowałem w firmie która produkowała parapety z syntetycznego kamienia . Do wibrowania form był zrobiony stol o konstrukcji podobnej jak koledzy wyżej opisali . Był dosc spory mial jakieś 1000 x 2500mm ,podstawa była z kątownika chyba 60 bardzo solidna . Do tego jakiś blat z cienkiej blachy , dwie oprawy łożyskowe przykręcane do tego blatu , walek na którym wyzyl się jakiś zdesperowany spawacz :) . Roznil się tym od konstrukcji które opisali koledzy wyżej ze byl zawieszony na takich gumowych bałwankach które stosuje się w zawieszeniach samochodów . Te o ile się nie mylę były z Żuka ale nie jestem pewien nigdy nie wnikałem w to .


Autor tematu
gamblers
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: Tarnowskie G.

#8

Post napisał: gamblers » 15 gru 2007, 22:07

Miałem na myśli nie duży stół na 2 lub 4 bloczki betonowe ale do max. 1m kwadratowego.Ma to być stół nie do produkcji przemysłowej dlatego jednorazowa wydajność nie musi być duża.


DERMAK
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2008, 20:47
Lokalizacja: śląsk

#9

Post napisał: DERMAK » 06 mar 2008, 23:22

Właśnie zakończyłem budowę stołu wibracyjnego o wymiarach 1.2m na 0.6m o wysokości 0.6m. Całkowity koszt stołu to ok 1800zł. Proponuje zrobic solidna podstawe z profilu zamknietego 50x50, na 4 nogach przykrecanych do podlogi przez uszczelki gumowe, blat z blachy min. 8mm przyspawany do stalowej ramy z katownikow, i pod spodem przykrecony silnik wibracyjny kupiony w zakladach indukta http://www.cantonigroup.com/pl/motors/i ... -wirujące/
Blat polaczony ze stolem za pomoca gumy do ktorej sa zamocowane z dwoch stron srub. Z jednej strony przykrecamy do stelarza a z drugiej do blatu. Gume taka mozna zamowic w firmie Gummet w bielsku-białej. Nr tel. (033)8100535
Zycze powodzenia
Mam nadzieje ze pomoglem
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#10

Post napisał: bartuss1 » 07 mar 2008, 08:33

stół wibracyjny jest bardzo prosty - za łebka zrobilismy na tym ponad 10 tys pustaków na budowe domu (czasy w których kupic cement trzeba było po znajomosci hehe)
a z tego co pamietam wyglądało to tak
podstawa i cztery przyspawane nogi do góry, na górze kazdej nogi krążek metalowy i guma od tasmociagu na tym kwadrat stołu z katownika i jakiejs blachy wierzchniej i na rogach kielichy włazące na te nogi, pod stołem wałek od krajzygi z przeciwciezarem - 2 kawałki preta fi 20 przyspawane jak przeciwciezar, z drugiej strony szajba i pasek klinowy do silnika na dole i wsio. jak sie właczy silnik to stoł skacze pare mm, te krążki gumowe mają niby niwelowac hałas, ale niestety hałas taki jakby cała wieś zaczeła nagle walic młotkami po beczkach hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”